Pozadí hlavního banneru
GYM Učitelé
Zpět na náš tým
Mgr. Vojtěch Kroužil

Mgr. Vojtěch Kroužil

Učitel dějepisu a semináře dějepisu

Vojtěch vystudoval historii a učitelství dějepisu na FF MU v Brně a předtím úspěšně absolvoval také bakaláře na historii FF UK v Praze. Kromě Navisu v minulosti jeden školní rok vyučoval dějepis a španělštinu na ZŠ v Praze a pracuje též jako tajemník v advokátní kanceláři. Navíc příležitostně se věnuje výstavnictví. Ve svém volném čase rád provádí po Praze a při svých občasných návštěvách také v Brně. 

Během studií pracoval v pražském Národním archivu a vyrazil na studijní pobyty do Španělska (Madrid, Valladolid). Zabýval se psaním odborných a populárně naučných článků a překlady pro web sledující česko-španělské vztahy. Po delší dobu se Vojtěch pohyboval především v oblasti prodeje starožitností a umění a podílel se na přípravě odborných katalogů, výstav a aukcí. V oboru starožitnictví dokončil také dvouleté studium na Rudolfinské akademii v Praze. Vedle soukromé sféry pracoval rovněž ve službách státu. Sestavil např. katalog uměleckých děl na Ministerstvu zemědělství a na stejném pracovišti se věnoval také agendě restitucí a státních podniků v likvidaci. V roce 2023 působil i jako kurátor pražské výstavy o baroku s názvem „Dientzenhoferova Portheimka“. 

V prostředí výstavnictví, obklopen obrazy a starožitnostmi, se sice cítí nadmíru dobře, ale zpátky do školy ho to táhlo již delší dobu. Jak asi nepřekvapí, jeho velkou láskou jsou historické památky a chození na výstavy. V tomto ohledu vidí jako velmi přínosnou terénní výuku při dějepisných exkurzích, návštěvách památek, galerií či muzeí. 

V Navisu by Vojtěch rád spolupracoval na projektu, který dává smysl a má celospolečenský přesah. Líbí se mu filozofie školy a její přístup k osobnostnímu rozvoji žáků, díky němuž mají možnost se posouvat vpřed nejen ve studijní, ale i po lidské stránce, v nejrůznějších oblastech přesahujících rámec běžného vzdělávání.  

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.