Pozadí hlavního banneru
Asistenti
Zpět na náš tým
Mgr. Diljana Zaharieva

Mgr. Diljana Zaharieva

Asistentka pedagoga

Diljana se narodila v Sofii. Studovala slavistiku na univerzitě, kde po prvním ročníku dostala stipendium k pokračování svého vzdělání na filozofické fakultě UK v Praze. Po dokončení magisterského studia pracovala v korporátní společnosti. Během mateřské dovolené se třemi dětmi a odstěhování se do malebné vesnice na okraj Prahy se rozhodla věnovat se naplno svým zájmům - psaní, překladům, a práci s dětmi. Chtěla své znalosti a zkušenosti s osvojením českého jazyka a lásku k literatuře předávat dále. Učila na bulharské základní škole v Praze a pomáhala cizincům se začleňováním a integrací do české společnosti skrze neziskové organizace.
Je soudní překladatelkou, publikuje články o kultuře a pohádky. Dlouhodobě spolupracuje s občanským sdružením Zaedno na projektu Kamarádi. Podílí se na projektech Erasmu o vzdělání - například jako mentor projektu o integraci minorit.
Do Navisu “doplula” na začátku války v Ukrajině přes spolupráci s časopisem Kamarádi, který se tehdy věnoval vzdělávacím materiálům pro ukrajinské děti. Začala učit ve škole a pomáhat dětem s adaptací v cizojazyčném prostředí. Potkala zde spoustu zajímavých a inspirativních lidí a rozhodla se dál věnovat učení a práci s dětmi.
Nyni studuje pedagogiku na UK. Miluje jazyky, ovládá jich celkem 5, má ráda různé kultury, hraje tenis, plave, lyžuje a jezdí na koloběžce, miluje les a přírodu. Po absolvování kurzu lesní pedagogiky se ještě více věnuje tomuto oboru vzdělávání dětí.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.