Pozadí hlavního banneru
GYM Třídní učitelé Učitelé
Zpět na náš tým
Mgr. Petra Brňáková

Mgr. Petra Brňáková

Třídní učitelka 9. třídy, učitelka matematiky

Petra pochází z malé vesnice poblíž Kroměříže. Učitelský obor matematika a deskriptivní geometrie vystudovala na PřF Masarykovy univerzity v Brně. Po ukončení studia 7 let pracovala na gymnáziu Josefa Škvoreckého v Praze. Měla tak možnost během krátké doby získat zkušenosti s výukou matematiky ve všech ročnících včetně přípravy k maturitě. Zároveň působila i jako třídní učitelka od primy do septimy. Po rodičovské pauze se k profesi velmi ráda vrátila a 3 roky pracovala na 1. ZŠ v Říčanech, kde dostala možnost vyučovat v matematické třídě. Na základní škole Navis učí od září 2017, kde je také součástí pracovní skupiny formativního hodnocení. 

Ve volném čase vyhledává nejčastěji sport v přírodě jako běh, jízdu na kole, či lyže nebo utíká do fitcentra na skupinové lekce. Pozitivně naladit ji dokáže také tanec, zpěv a návštěva divadla. 

Je vdaná a má 3 děti, které s manželem podporuje v jejich zálibách. Společný čas rádi tráví v přírodě, na zahradě nebo při hraní různých her a sportovních aktivitách.  

V hodinách se snaží žáky vést tak, aby z matematiky neměli obavy. Těší ji, když se to alespoň částečně daří. Etické zázemí, přátelskou komunikaci a vzájemné pochopení vnímá jako největší vklad do budoucnosti dětí. 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.