Pozadí hlavního banneru
GYM Vedení Třídní učitelé Učitelé
Zpět na náš tým
PaedDr. Ivana Remková

PaedDr. Ivana Remková

Zástupkyně ředitele pro gymnázium

Život Ivanky je spojený s Osnicí, Průhonicemi a Říčany. Pedagogickou praxi zahájila hned po gymnáziu - rok učila na ZŠ Průhonice. Poté vystudovala obor Český jazyk - Hudební výchova na Pedagogické fakultě UK v Praze. Po promoci nastoupila na říčanské ZUŠ jako učitelka hudební nauky a dramatického oboru. V roce 1992 odešla učit český jazyk a hudební výchovu na Gymnázium Říčany, kde působila 31 let. V současnosti tam vede studentský pěvecký sbor. Jako třídní učitelka odvedla k maturitě několik tříd, a to jak osmiletého, tak čtyřletého studia.   
 
Volný čas věnuje především zpěvu. Krom studentského sboru na Gymnáziu Říčany diriguje též kůrový sbor při kostele sv. Prokopa v Čestlicích.  
Kromě zpěvu ráda jezdí na kole, filosofuje s přáteli, otužuje se a čte. 
 
Je vdaná, má dvě děti a čtyři vnoučata, se kterými tráví hodně času. K rodině patří i čtyřnohá zlatá boxerka Celestýna. 
 
Český jazyk a literatura je podle ní ideální předmět, kde může učitel navázat s žáky úzký vztah. Společně se totiž dotýkají příběhů literárních hrdinů a prostřednictvím interpretace tak hledají i své místo a pravé hodnoty v životě. Snaží se pracovat na tom, aby žáci objevili, že doporučená literatura k maturitě není nutné zlo. Má radost, když se podaří rozvinout skryté literární talenty. 
 
Souzní s myšlenkou, že každý učitel nás něčemu naučí, ale nejvíce nás naučí vlastní žáci. 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.